Správný start
Mobilní aplikace logo
Rozcestník

Mobilní aplikace

Nástroj, který vyzbrojí děti z dětských domovů,
při odchodu do běžného života.

Stahujte zde

AppStore Android

Víte, že každoročně opouští dětské domovy zhruba 1000 dětí a více než 70% končí špatně – závislosti, bezdomovectví, dluhová past, špatné návyky…

Proč tomu tak je ?

 • 1

  Neinformovanost

  Najednou jsem odešel z dětského domova a zapomněl jsem, co mi tam říkali o přípravě na běžný život…
  (V některých domovech dokonce neprobíhá žádná příprava na odchod – čerstvě dospělý klient dětského domova pak neví, jak se má v reálném životě chovat – např. že pokud ztratí práci, má se hlásit na úřadu práce, aby za něho stát platil zdravotní a sociální pojištění a netvořil se mu dluh).

 • 2

  Spoléhal jsem na někoho/něco a ono to nevyšlo

  První kroky po opuštění dětských domovů vedou často k biologickým rodičům, kde v mnoha případech po krátkém čase děti zjišťují, že nemohou dlouhodobě fungovat – proto zde ani nevyrůstaly a uvědomí si, že jsou na vše samy.
  (Podobné je to například s kamarády a spolubydlením, či první prací – častokrát po dovršení 18tin, jsou čerstvě dospělí klienti dětského domova nespokojení s režimem v domově a opouštějí ho bez dokončení středního vzdělání, s vidinou lepšího života mimo něj. Nezřídka kdy ovšem realita, která čeká za branami dětského domova, je daleko tvrdší než předpokládali a jedna hádka s kamarádem, či rodiči je pak stojí střechu nad hlavou, tudíž i školu - jsou nuceni jít pracovat, aby si vydělali na vlastní bydlení).

 • 3

  Když už chci pomoct, nemám kolem sebe nikoho

  Děti z dětských domovů se po odchodu dostávají většinou do prostředí, které si ve společnosti hledá zkratky. Jelikož jsou v mládí v DD vychovávané v materiálním nadbytku a jsou zvyklé vše dostávat, stejný průběh života očekávají i po odchodu. Když pak zjistí, jak reálný svět funguje a neuspějí, či se dostanou do problémů, jsou častokrát v prostředí, které jim neposkytne správné rady, aby své těžkosti vyřešily.
  (Pro radu si většinou chodí k vrstevníkům ze své sociální skupiny, málokdy ke starším a zkušenějším lidem. Na internetu jsou informace roztříštěné a čerstvě dospělý klient dětského domova neví, kde a co má hledat. Traumata a vzdor proti systému, který ho na život nepřipravil, vede k tomu, že touhu po informacích, které by ho z problematické situace vyvedly, často brzy vzdá).

NAŠE ŘEŠENÍ

Mobilní aplikace Správný start bude efektivně řešit všechny výše uvedené problémy, kvůli kterým dvě ze tří dětí svůj odchodu z dětského domova nezvládnou.

Součástí aplikace budou:

Návody a kurzy
(Jak se chovat po odchodu z DD, Kurz finanční gramotnosti)

Databáze neziskových organizací
(Těch, které se zabývají pomocí dětem z dětských domovů po jejich odchodu z DD)

Seznam potřebných úřadů
(Vždy jak dle svého bydliště, tak i podle GPS - ten nejbližší)

Kontakty na terapeutickou pomoc

Databáze volných pracovních míst po celé ČR
(Ochranná pracovní místa, kde bude mít bývalý klient dětského domova svého mentora)

Ambasadoři aplikace

Jelikož velmi důležitou součástí projektu je distribuce aplikace k dětem, zvolili jsme ambasadory aplikace Správný start z různých odvětví, kteří budou hlavním komunikačním kanálem k nim. Od nich budou slyšet doporučení k instalaci, tipy a informace o důležitosti tohoto unikátního nástroje.

Zvolili jsme osoby, ke kterým vzhlížejí, inspirují je a naslouchají jim.

Ambasador

RYTMUS

Ambasador

Karlos
Vémola

Ambasador

Monika
Bagárová

Ambasador

Mirai

PARTNEŘI

Generální partneŘI

XFN pixelfield

Hlavní partneři

Cambridge Weight Plan Gitano Cosmetics Procter & Gamble Broker Trust

MEDIÁLNÍ partneR

DPP

partneŘI

AV Car Bruna Agency LOCN Friends Forever Levnyrentcars.cz Koupelny & Topení N&F Marketing VIP Mediation Taktik